| tpubv94 a întrebat:

Am o intrebare si este urgent.
Am dreptul sa conduc un taxi daca nu am atestat de taximetrist, cu turela data jos?
Am condus ieri taxi-ul lui taicameo, turela nu era pusa, si trebuia sa ajung urgent la un interviu. Am inteles ca m-au vazut si au vrut sa ma opreasca dar nu m-au prins, WTF? Tata mi-a spus ca nu trebuia sa ma plimb atat de mult prin centru, dar eu nu stiam. Deci, am voie sa conduc o masina care este folosita ca taxi?
Mentionez ca am 1 an, 10 luni si 15 zile de cand am luat permisul, si turela era in portbagaj.

Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie sa conduci masina dar nu ai voie sa faci activitate de taximetrie.

3 răspunsuri:
| tpubv94 explică:

Va multumesc. Deci nu e nici o problema, sper sa nu comenteze ala la care ii plateste tata decontul pe masina. Mi se pare normal daca ii plateste 100 de lei pe zi sa faca ce vrea cu masina atata timp cat nu o strica si circula corect.

| CataC a răspuns (pentru tpubv94):

"Ala" caruia ii pateste tatal tau 100 lei pe zi o si repara in caz c se strica.
Fara suparare, dar daca i-o loveai ce faceai? II convenea "aluia" sa stea cu ea 5 zile pe bara? Pierdea din start 500 de lei. Cine ii dadea banii aia?
Eu zic sa nu mai conduci tu masina aia, risti sa-l lasi pe taica-tau fara servici.
Cu politia nu ai probleme, dar poti avea cu proprietarul.

Bafta

| sebastiansu a răspuns:

Da