| elenamelania a întrebat:

Am o intrebare va rog sa-mi raspunde-ti urgent.Prietenul meu este arestat nevinovat de aproape trei luni in Germania, iar acum am aflat ca avocatul a intrat in concediu. Daca sunt destule probe la dosar se poate face procesul fără avocat? Mulțumesc

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avocatii de oficiu nu fac nimic, sant pusi de pomana. Isi asteapta sentinta si extradarea in jilava daca o vrea dar, conditiile de puscarie sant mai bune acolo la germani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenu' tau e tigan?

| DataSoft a răspuns:

Crede-ma pe cuvant ca nemti nu te aresteaza nevinovat a facut el ceva, probabil nu ti-a spus el sau amici lui care este plecat acolo.
si ca sa iti raspund la intrebare poate sa se reprezinte singur daca stie limba. daca nu sa ceara un tranzlator si un alt avocat din oficiu

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Va primi avocat din oficiu, indiferent de probe. Fiind inca arestat, probabil e inca in faza de urmarire penala, deci se mai aduna date.

| elenamelania explică:

El a fost legitimat intr-un magazin din care unu dintre amicii lui a furat si politistii au vazut ca sunt din acelasi oraș si l.au bagat la banda organizata.Dar el nu a facut nimic si nici nu a avut intentia sa fure, iar acum aflu ca avocatu intra in concediu