| qqqqqqqqqq1 a întrebat:

Am o problema. zilele astea am fost implicat intr-un scandal. am fost la o petrecere unde s-au folosit droguri, au fost batai, politie, etc.
Saptamana viitoare trebuie sa ma duc la politie si sa spun ca sunt martor la ceea ce s-a intamplat acolo si ca am vazut ca s-au consumat droguri.
Mi-e frica sa declar asa ceva, dar nu am incotro.
Pot sa patesc ceva de la cei care au consumat? Ei sunt doar niste simpli consumatori.Dar mi-e frica pentru ca o sa se razbune pe mine.
Ce sa fac?

1 răspuns:
| Maomau a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie fricanumai daca ti-ai propus sa minti!
Cand te duci sa spui advarul nu trebuie sa-ti fie frica!
Nu cred ca vei pati ceva, pentru ca atunci cand au consumat au stiut prea bine la ce se expun! Asa ca nu e vina ta ca ei au consumat si nici nu poti tu sa minti si astfel sa fi arestata pentru "declaratie mincinoasa"!