| Manticora a întrebat:

Am o semnatura aiurea, daca o schimb trebuie sa fac ceva sau pur si simplu incep sa semnez cu noua semnatura? E posibil sa am probleme ca mi-am schimbat semnatura? Mai ales daca e comparata cu un document vechi sau ceva

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de faptul ca ai sau nu depus specimen de semnatura, de ex. la banca.
Daca nu ai depus nicaieri nu trebuie sa faci nimic, poti sa-ti schimbi cum vrei semnatura.
Daca ai depus va trebui sa mergi la firma/organul/institutia respectiva si sa depui noua semnatura.

| Drimmero a răspuns:

Nu te ia nici dracu la purificat din cauza semnaturii, nici mie nu-mi iese la fel de fiecare data ca ma grabesc.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Nu ai probleme.

| AdioTPU a răspuns:

Incepi sa semnezi cu noua semnătura.