| ANONIM12737 a întrebat:

Am picat ieri traseul. Dosarul a ramas la instructor, i-am dat 150 lei si m-a trimis sa scot un cazier nou, ma reprogrameaza el la traseu sau trebuie sa o fac eu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce nu-l intrebi pe instructor?
Noi n-avem de unde sti daca o sa te reprogrameze sau nu. In orice caz va mai trebui sa faci cel putin 6 ore de conducere si sa depui adeverinta ca le-ai facut la dosar.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa astepti 15 zile si apoi sa mergi la politie ca sa te reprogramezi la traseu.
Intre timp, ai obligatia sa mai iei 6-10 ore de condus si chitanta sa o depui la dosar, ca sa o ai la urmatoarea re-examinare.