| Ciuta1405 a întrebat:

Am postat in Povestea mea de pe Facebook urmatoarele cuvinte despre un vecin : (Pentru Pandurul dupa Valea Pupincuristilor las-o mai usor cu Turnatoreala. Pavura si la Gara Fraiere) iar in a doua Poveste de pe Facebook am mai scris ceva de acest gen: (Pentru toti Turnatorii dupa Valea Pupincuristilor am ascultat toate convorbirile voastre stocate la S.R.I. Ati belit-o, dau cu voi de toti Peretii). Tin sa mentionez ca aceste postari le-am sters si nu am facut referire la numele si adresa acelei persoane. Ma poate reclama la politie si da in judecata?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este a doua oara cand postezi referitor la aceasta situatie
De ce ai postat asa ceva daca acum stai cu morcovul? de ce te-ai dat viteaz daca nu esti?
Intrucat nu ai dat date care sa identifice direct acea persoana iar acea persoana vizata nu poate demonstra in nicio instanta faptul ca i-ai adus o atingere asupra dreptului la imagine, nu ai adus denigrare publica prin asta nici calomnie, atunci nu are niciun motiv nici sa mearga la politie nici sa te dea in judecata pentru cele postate!

| Ciuta1405 explică (pentru Simpatic):

Stiu am pus intrebarea de 2 ori scuze

| Ciuta1405 explică (pentru Ciuta1405):

Am motiv bine intemeiat, persoana respectiva am banuieli ca este intr-adevar un Turnator 100 % Acoperit pe Nivel Local Comunal. Aceasta persoana impreuna cu familia sa si alte 3 familii de aici unde locuiesc eu pe aceasta vale se ocupa cu aceste Indeletniciri de cand eu nici nu eram nascut. Bineinteles ca trebuiesc dovezi solide oentru a dovedi Contrariul. Nici de ca Politia Comunala nu sunt niste Sfinti, toti sunt niste Lingai Cumparati de cei care dau cu Banii mai multi. In fine Da am Morcovul cu tot cu frunze in Fund.