| Ciocan_Alexandru_1996 a întrebat:

Am si eu o problema, am fost prins de politie cu 0, 5grame de THC(iarba), iar dupa 8 luni am primit citatie de la D.I.I.C.O.T. sa ma prezint la ei, vreau sa stiu daca am nevoie de avocat si care sunt pedepsele va multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.143/2000, rep. în 2014, cu md. şi compl. ulterioare, citez:
"ART.4.(1) Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, cumpărarea sau deţinerea de droguri de risc pentru consum propriu, fără drept, se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă."
Este bine sa mergi cu un avocat.

| Ciocan_Alexandru_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Se poate sa imi lasati ceva de contact va rog?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ciocan_Alexandru_1996):

Poti sa-mi scrii pe privat, intri pe profilul meu si apoi pe Trimite-i un mesaj.