| anonim_4396 a întrebat:

acum cateva zile am auzit la tv sau la radio, ca din octombrie ar intra in vigoare legea cu viza pentru Anglia, este adevarat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. Vizele se vor introduce doar dupa incheierea procesului de iesire a Marii Britanii din UE, se preconizeaza ca prin martie 2019. Si atunci s-ar putea sa nu fie nevoie de vize ori se vor obtine la granita, depinde cum se vor finaliza negocierile privind libera circulatie intre UE si Marea Britanie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu este adevarat. Nu ai intele tu stirea.
Introducerea vizelor este intr-adevar una din conditiile pe care UK le gandeste la finalizarea procesului de Brexit. Procesul insa abia a inceput si cine stie cand se va finaliza si daca aparitia vizelor va fi una din conditii sau nu

| Xenoverse a răspuns (pentru suntserios):

Atunci e bine, ca luna asta vreau sa plec in Anglia pentru o luna.