| PROVALY28 a întrebat:

daca am 14 ani si vreau sa imi fac buletin fara programare online pot sa ma duc in orice zi(luni,marti,miercuri,joi, vineri)? Eu as vrea sa ma duc maine(marti) si nu am facut o programare online.M-aș putea duce?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti duce cand au ei program, ca sa depui actele.
Trebuie sa mergi impreuna cu un parinte, de preferat cel care este trecut pe actul de propietate al casei.

Actele necesare sunt:
-certificatul tau de nastere
- buletinul mamei sau al tatalui (depinde cine merge cu tine)
- actul de propietate al casei
- formular tip, care se completeaza acolo, in fata functionarilor de la evidenta Populatiei.
- o chitanta de 7 lei, care se plateste la Administratia Finaciara

-

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti merge, nu este obligatorie programarea.

| PROVALY28 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru răspuns!

| PROVALY28 explică (pentru Ioandelasal):

Eu m-am uitat pe internat la program si am inteles ca doar vineri este pentru cei care isi fac buletin adica la 14 ani

| Ioandelasal a răspuns (pentru PROVALY28):

Nu m-am uitat acum la nici un program dar stiam ca se pot depune actele pentru CI in orice zi lucratoare. Daca este asa cum spui atunci respecta programul afisat.

| darrio2007 a răspuns:

Te duci cand poti de luni pana vineri. Nu stiu cat poate conta programarea aia daca ai sa gasesti vreo 15 persoane la coadă.