| Rovangrad a întrebat:

Am sunat la politie dar vorbeam incet asa ca nu m-a auzit nimeni(am sunat de 6 ori) dupa am vorbit cu domnul politist si i-am spus ca m-am speriat ca mama nu mai era acasa si am crezut ca e vorba de altceva... in timp ce vb cu el am primit mesaj de la mama ca e la cumparaturi. Risca sa primeasca amenda?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai 14 ani nu vei primi amenda, minorii sub 14 ani nu raspund contraventional. Mama ta n-are de ce primi amenda, nu ea a sunat la politie degeaba.

| Rovangrad explică (pentru Ioandelasal):

Am 14 ani

| Ioandelasal a răspuns (pentru Rovangrad):

Daca politia nu a dat curs solicitarii tale atunci n-ai savarsit nici o contraventie si nu vei fi amendat.

| darrio2007 a răspuns:

Daca mai faci asta meriti sa primesti pălmute la fundulet.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Du-te, ma rolling on the floor)

| ibaal a răspuns:

Nu primesti nimic!
Data viitoare sun-o si tu pe maica-ta, nu politialaughing

| CarcotasulVesel a răspuns:

Nu, daca nu ai 14 ani
dar, daca se mai repeta treaba asta, atunci politistii vor face, ceva, si cum impotriva ta nu pot face nimic, intr-adevar vor face impotriva mamei, in cazul asta de exemplu, poate ca nu pot sa ii dea amenda pentru sunat la politie, dar ar putea sa cheme protectia copilului pentru ca te-a lasat singur acasa

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

PS acum am realizat, sper ca intelegi ce inseamna protectia copilului, daca nu intelegi, te rog, intreaba!