| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Acum cateva minute am fost sunata de numarul asta 00244949172860, am crezut ca e mama, dar nu era, am sunat inapoi sa vad cine este si a raspuns o femeie, vorba in alta limba, nu stiu ce limba.
Dupa m-a sunat iar si raspuns, am vorbit engleza si romana si a tacut.
Acum am adaugat numarul la lista neagra!
M-am cam speriat putin sad
Ati patit si voi?

6 răspunsuri:
| Anonima6789777 a răspuns:

NU mai raspunde la numere de genul, unele te taxeaza pe secunda si iti vin facturi kilometrice. Daca ti se pare un numar ciudat blocheaza-l.

| CezaraEM explică (pentru Anonima6789777):

Da, asa am sa fac. Eu una nu raspund la numere necunoscute, dar astazi habar n-am ce mi-a venit sad serios... oricum, l-am adaugat la lista neagra! big grin

| Legion7X a răspuns (pentru Anonima6789777):

Știu că mai este în Anglia o legendă urbană în rândul tinerilor cu niște numere ciudate de tel care circulă și acum
Caută top cele mai bizare numere de tell
Pe Youtube

Se spune că te sună o femeie și zice ajutor, mă înec așa ca un strigăt înspăimântător apoi peste nu știu câte zile vei păți ceva mă rog bazaconii dar Anglia reprezintă una din Țările cu cele mai multe legende urbane sunt și la noi câteva ca să zic așa creepypasta

| CezaraEM explică (pentru Legion7X):

rolling on the floor

| iCloudRR a răspuns:

Https://i.imgur.com/Un9JY6e.png - la fel si eu, in orice caz e numar spam mai mult ca sigur.
Numarul pare sa provina din Angola, Africa.

| CezaraEM explică (pentru iCloudRR):

Eu l-am adaugat la lista neagra! Sa faci si tu asta, asta asa, sa nu te mai sune sau sa trimita mesaje iar! Trebuie sa ai aceasta functie in telefon!