| mirruuna a întrebat:

Am vrut sa scot alocația de pe card și mi-a ramas cardul blocat, pana sa introduc pinul, cardul este pe numele mamei, dar nu sunt ai mei in zona. Voiam sa știu dacă pot ridica eu cardul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca regula nu poti scoate tu cardul altei persoane, fie aceasta chiar si mama ta. Ca exceptie il poti scoate, dar numai cu procura speciala de la mama ta si numai daca ai peste 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că ai fost la alt bancomat. Trebuie sa facă părinții tăi o cerere pentru a se emite un card nou.
In caz ca l-ai luat fără acordul lor, riști o ceartă colosală. happy
Baftă!

| mirruuna explică (pentru anonim_4396):

Am fost la bancomatul bunlaughing