| Messerschmitt a întrebat:

Ar fi benefica o eventuala regionalizare a tarii dpdv economico-administrativ? Care ar putea fi avantajele si dezavantajele?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu mi-am putut forma o parere sigura. Totul depinde de forma acestei regionalizari, drepturile si obligatiile noilor regiuni, modul de conducere, etc.
Imi este teama ca, la felul cum suntem condusi acum, doar se va inmulti birocratia, adaugandu-se un nou nivel administrativ la cele existente.