| Valy4567 a întrebat:

Are cineva idee dacă site-ul Ekopiro este legal? Dacă nu, cum pot comanda fără să am probleme? Să folosesc un VPN? Dați-mi sfaturi cei care ați mai comandat petarde de acolo.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool, daca tu iti dai adresa acolo la ce spanac te mai ajuta vpn?

| Frank51 a răspuns:

In Romania nu este legal sa detii materiale pirotehnice fara autorizatie, vorbim de artificii si petarde periculoase(nu ma pricep la tipul de artificii, dar cu siguranta sunt periculoase alea). Sunt sanse sa ti se ridice coletul de catre politie, deoarece pe colet se specifica firma de unde provine, si vei lua amenda. Daca vrei totusi sa cumperi, iti recomand sa iei de pe Facebook de la oameni seriosi(e tot ilegal, dar nu te prinde nimeni), important este sa stii cum sa le folosesti, aprinzi fitilul si te indepartezi 15-20 de metrii, te asiguri ca nu este nimeni aproape si ca este camp deschis macar 100 de metrii patrati.

| zilog a răspuns:

Vrei să îți iei vpn să faci prostii prin el, să stii că toate statele lumii au cum să vada ce fac oamenii prin vpn-uri
chestia asta cu vpn-ul a vost valabila doar in anul 2005
de atunci poti sa iti bagi mintile in cap si sa te iei de o munca cinstita
pentru ca daca nu ma crezi o sa strânga dovezi pana cand o sa fie dosarul plin si intr-o dimineata o sa vina mascarii si o sa te intrebi de ce

| Valy4567 explică (pentru zilog):

O spui de parcă aș cumpăra droguri de pe Dark Web. Vreau doar să cumpăr niște petarde prietene pentru revelion. Calmează-te.

| zilog a răspuns (pentru Valy4567):

Pe vremea mea taică copchii își fășeau singuri detoate
încă se mai facea scoala
mai stiau chimie