| Zampano96 a întrebat:

As dori sa fac o scrisoare dar nu stiu exact cum si ma refer mai mult la cum completez pe plic chestia cu destinatarul si alea! va rog frumos cine stie sa ma ajute!:d

2 răspunsuri:
| PrincessSophie a răspuns:

La destinatar (pe fata plicului) scrii datele celui/celei catre care trimiti scrisoarea, iar la expeditor(pe spatele plicului) scrii datele tale.

| PrincessSophie a răspuns:

Le destinatar (pe fata plicului) scrii adresa celui/celei catre care trimiti scrisoarea, iar la expeditor (pe spatele plicului) scrii adresa ta.