| Uptime_7655 a întrebat:

As dori sa mi cumpar la liber un telefon si nu stiu nimic in legatura cu garantia. O pot primi chiar daca am doar 16 ani sau trebuie neaparat peste 18? in caz de defectiuni sa l dau la garantie.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

E de ajuns sa ai 14 ani (adica buletin) si beneficiezi de garantie ca orice cumparator! Toate produsele care ies din magazin (si aici marefer la telefoane)au garantie si tu beneficiezi de ea! bafta!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Garantia produselor cumparate nu are legatura cu varsta cumparatorului, ea trebuie sa insoteasca produsul respectiv. Doar ca pe certificatul de garantie se trec anumite date ale cumparatorului si atunci trebuie sa se identifice cu un act de identitate si pentru asta trebuie sa aiba cel putin 14 ani. Numai bine!

| Kylexy a răspuns:

Nu te poti duce doar cu buletinul daca vrei sa iti iei telefon la liber nu conteaza varsta doar daca faci abomanent si cu garantia odata ce e pe numele tau cu seria si numarul C. I tot tu te duci cu tel la garantie Mult noroc si la multi ani!