| SaveTheNature a întrebat:

Aseara a fost Basescu la OTV.
Ce parere aveti? orice parere e binevenita.

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Nu mă mai interesează ce mai latră Băsescu.
După treaba că mai trebuie tăiate /reduse încă 100.000 de paturi de spital din cele 129.000 care sunt acum, îți zic că locul ăstuia este la balamuc, sau la închisoare pentru instigare la genocid.

11 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Da unde ai fi vrut sa se duca la A3?
E un lucru bun ca a acceptat sa apara si sa vorbeasca poporului.
Jos Basescu, sus Diaconescu.
Va pup pe suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia astept ziua de maine happy

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu urmăresc postul ăla jegos, dar presupun că domn' Băs s-a simţit ca la el acasă (Care din ele? Probabil cea din Mihăileanu.) înconjurat de băsişti aplecaţi după cur.
În rest, orice apariţie a Băsului mă dezgustă şi duhneşte a minciună, ipocrizie, corupţie şi toate cele care vin la pachet cu domn' preşedinte.

| lucigabi a răspuns:

Il doare pe basescu in cot.are tot ce isi doreste si nu il intereseaza nimeni si nimic.tot timpu a fost cu zambetul pe buze si cea mai tare faza a fost aia in care i-a zis lu diaconescu "nu vezi ce fata ai?"

| SaveTheNature explică (pentru lucigabi):

Chiar ca il doare in cot, chiar si de familia ta.

| WhatheWow a răspuns (pentru SaveTheNature):

Daca se va intimpla sa ramina in continuare la Cotroceni pot sa jur ca va mai fi schimbat doar cu varsare de singe.

| ioanionel a răspuns (pentru WhatheWow):

Hai sa nu incepem cu aberati din astea, va fi schimbat la sfarsitul mandatului fiind al doilea mandat consecutiv si nu mai are dreptul la altul, avem o constitutie care in mare a fost respectata de toate fortele politice excepte facand USL-ul deoarece au considerat ca pentru demiterea lui Basescu se merita orice chiar sa incalce si constitutia.

| WhatheWow a răspuns (pentru ioanionel):

Ce te face sa crezi ca Basescu nu o v-a schimba? Crezi ca nu a invatat nimic din " accidentul " Nastase?

| ioanionel a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu poate sa o schimbe, nu da basescu un decret si schimba constitutia, citeste constitutia si vezi cum se modifica constitutia ce vorum trebuie in parlament.
Nu se schimba constitutia asa peste noapte ca viseaza basescu sau antonescu sau ponta eventual se poate incalca asa cum a facut USL-ul asa cum a facut ponta canda nu a respectat o decizie a curti constitutionale.

| WhatheWow a răspuns (pentru ioanionel):

Nu o schimba el; dar poate influenta modificarea ei.