| anima a întrebat:

Asi dori sa plec in vacanta la Instanbul ce documente trebuie sa am? Deorece ma aflu in Italia si am numai carte de identitate romana valida, pentru ca pasaportul a expirat ma puteti consilia?

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Doar cu pasaportul se poate. Poti face pasaportul la vreo ambasada de acolo dar dureaza mai mult pana il primesti. Normal ar fi intre10 si 20 de zile de la depunerea actelor.La ambasada mai mult, depinde. happy

| anima explică (pentru cammm):

Multumesc mult camm happy a fost dragut din partea ta sa imi raspunzi, intr-adevar ai dreptate ca sa pot avea pasaportul trebuie sa treaca intre 45-60 de zile. happy

1 răspuns: