| AnonimaTimida a întrebat:

Buna seara
Pasaportul italian a expirat recent si am uitat. Nu am cum sa ma intorc in Italia, ce pot face?
Carte de identitate am dar nu cred ca pot cumpara bilet doar cu ea.
O alta intrebare: pot pleca in Anglia pentru cateva zile cu buletin italian?
Multumesc

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu cartea de identitate poți călători oriunde pe teritoriul U.E. (+ alte câteva țări, gen Serbia, Macedonia, Croația etc.). Inclusiv în U.K. și Italia.

| xerxes1 a răspuns:

Daca nu scrie pe ea Non valido per l'espatrio te poti duce in Anglia, si te poti intoarce si in Italia.
Italienii vin in Romania doar cu cartea de identitate.