| Victorazarov a întrebat:

Astazi eram in troleibuz, aveam la mine un card multiplu, din acela de hartie (luat cu ceva timp in urma). L-am validat fara probleme, dar au venit doi controlori, s-au uitat la el, mi-au zis sa cobor cu ei, mi-au cerut buletinul, am coborat si li l-am dat. Mi-au spus ca din cauza ca s-a schimbat in stb, cardul nu mai era valid. Nu aveam 50 de lei la mine, le-am zis sa-mi trimita amenda. Nu inteleg, daca nu mai e valabil, de ce s-a scanat? Eu nici nu stiam de chestia asta. E normal asa ceva?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca si cum as circula eu pe regia autonoma cu bilet de acum 20 ani.