| allex104 a întrebat:

Hei! Azi eram cu o prietena in RATB si imediat ce am intrat am validat o singura data. Spre sfarsitul calatoriei, vin niste controlori si imi cer cardul. Problema era ca am card nominal pe numele mamei, ne- a dat jos pe amandoua si mi- a cerut 50 lei amenda. In final, a platit prietena mea pt ca ea nu avea card, iar mie mi- a atras atentia. Sunt sanse sa ii vina mamei ceva prin posta, amenda sau altceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-au dat avertisment si nu o sa trimita nimic mamei. Si avertismentul constituie o sanctiune contraventionala.

| Cedry2k8 a răspuns:

Daca n-ai semnat nimic, nu o sa primesti vreo amenda