| anonim_4396 a întrebat:

Daca astazi in tramvai, au venit controlorii la mine sa le prezint cardul de calatorie, iar eu am coborat, nu am prezentat nici buletin nici cardul, iar ei au zis ca au sunat la politie, mai pot sa primesc amenda? Ideea este ca dupa ce am coborat am plecat direct, iar acei controlori nu s-au legitimat si nici politia nu am vazut sa o fi venit intre timp.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să primești amendă, căci nu au datele tale.

5 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

happy
in teorie, nu
in practica, daca au chef, iti fac reclamatie la politie, si politia te cauta dupa descriere, iar cand te gasesc, ai pus-o big grin

| mi25 a răspuns:

Brizbriz le stie pe toate, dar toate sunt eronate. Ca sa nu fie criticat direct, blocheaza userii care-l critica direct.

| mi25 a răspuns:

Ca sa fie clar: fara probe si date nu au cum sa te amendeze.
Aberatia ca te cauta dupa descriere, doar mintile intunecate o pot concepe.

| StripperRaoul a răspuns:

laughing ce aberatii scrie ala de sub mine nu patest nimic

| nastaseelenacristina a răspuns:

Nu primesti