| marett16 a întrebat:

Ati auzit ca Basescu si Boc taie salariile la politisti cu 30%? Chiar nu se poate face nimic impotriva acestor oameni?(ma refer la Basescu si ceialalti)

8 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Salariile polițiștilor sunt foarte mici, puțin cunosc acest lucru. Ele cresc datorită unor sporuri care se aplică salariului de bază (foarte mic, după cum am precizat). Unul din sporuri este noma de hrană (sau Ordinul 50), care este o sumă fixă pe care o iau lunar. Această sumă va fi resusă de la 624 lei la 130 lei...No comment, o să ne taie și din aerul pe care-l respirăm, ne vor lua și dreptul de a mai zâmbi, probabil că să râzi cu gura până la urechi va fi o blasfemie în accepțiunea lor...Of!
Trebuie să fim optimiști, pentru că fiecare știm ce avem de făcum ca să ne fie bine...
O zi cu zâmbet să ai!

| mgtow a răspuns:

Aia merita impuscati de lunetisti oricum lumea vede si o sa aleaga alti candidati, problema e ca tot corupti or fi si aia cine nu sufera sunt jandarmi ca au salariu mult mai bun.

| lplostonyou a răspuns:

Uite marett16 exact asta ma intreb si eu de multa vreme cum scapam de lepra asta portocalie.Problema este atunci cand la concertele lu Shakira,Roxette si altii,putem iesii in numar destul de mare pe strada si mai dam si bani frumosi pe concertele alea,dar cand ne caraie matele de foame,atunci nu mai putem iesi. Uite cetatenii greci au putut sa protesteze,nu le-a fost rusine sa protesteze,au spus un ferm : ``Aici e Sparta!``si au spart vitrinele,aia nu stau la discutii cu politicienii, dar noi pana ne lasam calcati in picioare de lepra asta portocalie, din pacate asa patim.

| onasis1961 a răspuns:

Ba se poate! La anul sa nu-i mai votam!

| danaG a răspuns:

Ba se poate face ceva:putem lua exemplul londrei,sau a madridului,sau al greciei,si a celorlalte capitale sau tari, in care populatia s-a revoltat! dar la noi de cate ori s-au organizat mitinguri, nu prea a iesit lumea in strada.majoritatea zic: lasa sa iasa ceilalti! comoditatea,frate, comoditatea! e mai mare decat saracia! ps:politistii nu sunt aia care iau mita si care cand te opresc si nu le convine cum le vb, te trateaza de parca sunt niste mici dumnezeii? ca si doctorii si ca si restul functionarilor de dupa ghisee? o sa ma mai gandesc daca de ei imi e mila! sunt unii care lucreaza 8-12 ore si nu le ajung banii pana la sf lunii, si nu au vile si masini scumpe facute din spagi!

| DBlack a răspuns:

Cine mama naibi va pus sa-i votati iar?laughing. lasa ca-i bine sa le scada la burtosi salariu cu 30%.si asa nu faceau nimichappy

| ShotYouDown a răspuns:

Da,am aflat chiar printre primii. Tata` a primit aseara un telefon si i-a dat cineva vestea.Naspa,ce pot spune.

| Moiseicip a răspuns:

Daca s-ar putea face o revolutie ca cea din 1989 ar fi super.Numai asa am putea scapa de Basescu si toti ceilalti de la putere in rest nu cred.