| Mihay4 a întrebat:

Din cauza acestor proteste Basescu poate sa pice de la postul de presedinte?

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Se apropie alegerile şi oricum nu mai poate candida la un nou mandat.

| NuDauFunda a răspuns (pentru Arthur):

In 2014 sunt alegerile prezidentiale

| Arthur a răspuns (pentru NuDauFunda):

Or fi, dar cele parlamentare sunt anul acesta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De și-ar rupe gâtul cu toată claca lui de miniștrii!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Nu il afecteaza deloc pe Basescu acele proteste.

| zotescumarius a răspuns:

Basescu mai are mandat pana in 2014, nu renunta el asa usor

| NuDauFunda a răspuns:

Nu va pica, pentru ca-l doare in basca de noi.

| Omulrational a răspuns:

Atata timp cat parlamentul si guvernul este controlat de PDL Basescu nu va pleca pama la urmatoarele alegeri prezidentiale.

| axeldavid a răspuns:

Nu nu poate penteru a fi schimbat guvernul trebuie sa demisioneze cativa ministri

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Nu...este mai complicat.Pentru asta trebuie sa fie de acorc guvernul ...Basescu nu are nici-o treaba cu asta.x-(