blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

Ati mai dori vreo stema pe steagul national? Si daca da ce sa fie cel mai reprezentativ pentru a ne reprezenta tara?

Răspuns Câştigător
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Interesanta intrebare. Cred ca ar fi interesant un simbol pentru caracterul religios al poporului roman - vezi, spre exemplu, drapelul elen.

1 răspuns:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Simbolurile Principatelor Romane - Acvila si capul de bour...
Imi pare rau ca nu putem folosi deviza familiei de Hohenzollern "Nihil Sine Deo" / Nimic fara Dumnezeu, ca atunci chiar aveam acoperirea necesara a caracterului religios al poporului roman... Vremuri apuse.