| Buresbista123 a întrebat:

S-a votat adoptarea stemei pe steagul national,stema pe care se afla o pasare cu crucea crestina in cioc...Ce parere aveti, mie unul mi se pare o discriminare si neconstitutional acest lucru, prin faptul ca Romania e un stat secular!

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din pacate, chiar daca s-ar cere parerea poporului in privinta amestecului popilor pe steag, ia ghici cine s-ar duce sa voteze in favoarea crucii? Babele care isi dau din pensiile microscopice pentru imbuibarea popilor, pentru ca prea-constipatii sa se plimbe in masini de lux si sa poarte lanturi de aur, cat mana, cat sa poti priponi trei tauri zdraveni cu un lant din ala.
Cei tineri, care ar fi primii discriminati, sunt prea comozi ca sa voteze; o ard in cluburi, de Paste si de Craciun.

NOname
| NOname a răspuns:

Este un gest ipocrit (România - stat laic. Daaa de unde?), discriminatoriu (cei pe care simbolul respectiv nu îi reprezintă practic sunt declaraţi intruşi în propria sa ţară) şi prostesc (ce, mama preafericiţilor care ne storc de bani, să caute religia în politică, da' mai şi pe steagul ţării pe care o jefuieşte?!).

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nu intreaba si poporul, inainte de a lua o astfel de hotarare. Romania ar trebui sa fie un stat laic!

http://www.tpu.ro/......ic-a-fost/

BOR isi pune amprenta din ce in ce mai mult si mai adanc. E trist!

http://statlaic.ro/

| doctorandus a răspuns:

E un simbol care tine de heraldica, in rest n-are mare importanta. Nu e nici discriminare si nici ceva neconstitutional.

| Buresbista123 explică:

N as fi chiar asa de pesimist ca tine mai mult cred ca ne ar reprezenta asta...chttps://www.google.ro/......ps?/search
Si la faza cu crucea chiar nu te inteleg daca tu esti ateu pentru ce o faci? mi se pare pueril

| Mădă0611 a răspuns (pentru Buresbista123):

Ce treaba au românii cu dacii? :O Noi "estem" crestini, multumita (nu din cauza) romanilor, da-i in colo de daci.
Pentru ca e nunta religioasa si probabil o sa fiu undeva in fata, ar trebui sa fiu domnisoara de onoare, sa vad cum scap de porcaria asta. Cum ziceam, pentru mine e ca oricare alt simbol oh go on, asa si cu asta de pe steag.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Mădă0611):

Mi-a disparut raspunsul oh go on