| TechnologyWebBrowsing a întrebat:

Ati vrea sa fie Diaconescu presedinte? Eu sunt curios daca, cand va fi presedinte va face ceva in tara asta. Ca tot se lauda pe la OTV.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala e alta alimanie care infecteaza lumea cu blasfemii, eu ma gandesc sa merg la vot doar ca sa fac putin misto de astia care vor sa castige mai multi bani stampilez pe toti si ma aleg cu o bucata de hartie lipita pe buletin.

| justitiarul a răspuns:

laughingFace pe dracu.
N-o sa fie presedinte pentru ca nu-l vor vota decat cativa ametiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Sa presupunem ca ar reusi sa fenteze minariile pe care le fac astia care ne tot conduc prin rotatie de doua decenii. Cistiga tembelul ala alegerile. Sa vrea si tot n-o sa faca nimic, ca-l linseaza hotii. Pardon, politicienii si clientela politica, pentru ca suna mai bine laughing
Pe de alta parte, cind se vede in fata borcanului cu miere, n-o sa reziste sa nu bage botul in el laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Ba o sa fie si-o sa ne salveze poporul de noi insine.

| Dumnezău a răspuns:

Nicidecum,sunt oameni mai priceputi in tara asta,cu mult.DD e doar un trepadus de media,care se crede eliberator,dar de fapt,e eliberatoru' mielului,ca e la fel de murdar ca cei catre care se indreapta nestapanit criticile lui! Tara asta a depasit point-of-no-return,si ca mentalitati,si ca oameni,nu mai poate fi salvata,oricine ar veni la conducere,ci doar putin altoita sa nu mai fie asa de cancerigena,pentru cei ce locuiesc in ea.M-am uitat si eu,sporadic,la momentele lui de misticism popular, de extrema stanga, si am ramas mut; e scandalos ce face baiatu' asta cu promisiunile lui! Desi...iar asta e un destul de mare "desi", daca s-ar scoate la suprafata economia neagra practicata in Romania, care se duce undeva la mult peste 20 de miliarde de euro anual, el are dreptate cand spune ca ar putea fi abolite taxele, dar nu toate din ele, ci doar scazute la niveluri acceptabile.Da' are in el un teatru si un talent emfatic de a prosti masele.Singurii oameni rentabili de a fi presedinti in tara asta sunt urmatorii: Radu Soviani, Moise Guran sau Marius Craciun.(Cedrea)

Răspuns utilizator avertizat
| ViVi99 a răspuns:

Si eu sunt curioasa sa vad ce ar face Diaconescu daca ar fi presedinte...thinking

| IliadisJunior a răspuns:

Salut,DOAMNE FERESTE, e prostul tarii noastre ala! Daca ar fi presedinte neam sinicide cu toti sau near omora ...batete peste gura laughing....ar face a tara de cacao, sa ma exprim elegant laughing

| LoveItachi4Ever a răspuns (pentru IliadisJunior):

Frate esti tare! aceeasi parere

| IliadisJunior a răspuns (pentru LoveItachi4Ever):

Atunci e buna treaba...e bine ca avem aceeasi parere laughing

| TechnologyWebBrowsing explică (pentru IliadisJunior):

Nu mai e nevoie, ca au facut-o astea deja!

| Niiiicu a răspuns (pentru IliadisJunior):

Te sustinlaughing

| dmalexandru a răspuns:

DD nu va face nimica pentru ROMANIA, doar fura bani ca BASESCU, in emisiunea de la OTV doar minte, nu o sa faca nimica in ROMANIA. Parerea mea este ca nici-un presedinte n-ar face din alegerile astea dar consider ca Nastase sau Iliescu sant buni pentru presedintia ROMANIEI

| assss a răspuns:

Cu siguranta nu ar face nimic. Am primit acum cateva saptamani formulare de inscriere in partidul sau si promisiuni:" Va da 20000 de Euro la fiecare cetatean; Va desfinta toate taxele; Va construi cateva sute de mii de case; Va desfinta salariile parlamentarilor si presedintelui...etc." Cu siguranta numai minciuni electorale!

| TechnologyWebBrowsing explică (pentru assss):

Am gasit astea pe net:

1. Cate 20.000 de euro pentru fiecare roman care va deschide o afacere.
2. Marirea tuturor salariilor si pensiilor.
3. Anularea tuturor taxelor si impozitelor actuale.
4. Introducerea unui singur impozit pe venituri si proprietati.
5. Confiscarea averilor ilicite obtinute din afaceri cu statul.
6. Judecarea de catre un tribunal al poporului a tuturor guvernantiilor care au jefuit Romania.
7. Reducerea TVA la o cota (MINIMA PENTRU UE) de 10 la suta.
8. Interzicerea subventionarii partidelor politice.
9. Eliminarea salariilor pentru parlamentari, ministri, primul-ministru si presedinte.
10. Evacuarea demnitarilor din palatul parlamentului, palatul victoria si palatul cotroceni.
11. Infiintarea Companiei Nationale "AVEREA POPORULUI". Seful acestei companii va fi ales direct de popor.
12. "AVEREA POPORULUI" va distribui dividende egale lunare catre toti cetatenii.
13. Statul va cumpara pamantul nelucrat si va investi masiv in agricultura BIO.
14. Simplii cetateni vor deveni jurati in instante, alaturi de judecator.
15. Introducerea raspunderii materiale pentru judecatorii si procurorii care gresesc.
16. Cetatenii nu vor mai plati rate la banci timp de 12 luni.
17. Interzicerea arestului preventiv (si a catuselor) cu exceptia faptelor
violente.
18. Firmele nu vor putea fi controlate decat odata pe an.
19. Statul va construi 200.000 de locuinte, care vor fi inchiriate celor saraci.
20. Interzicerea taxei pentru radio TVR.

http://www.partidul-poporului.ro/....../index.php

| ls7 a răspuns:

FOR THE GOD SAKE! Nu-l mai urmariti, oameni buni, ca-i faceti rating!laughing Daca asta ajunge presedinte. well, "nothing to do here"/"i don't want to live on this planet anymore" (pentru. 9gagers). Mai pe scurt, tara asta se duce de rapa! Demagogul, e plin de promisiuni aberante. Mai degraba admir chelia lui Basescu in continuare.

| Nevastuica91 a răspuns:

Ar fura.