| anonim_4396 a întrebat:

Având în vedere premiera avută loc marți, când Tammy Baldwin a devenit prima femeie openly gay membră a Senatului SUA, în campania din ce an credeți voi că vom avea candidat pentru funcția de președinte al SUA un gay declarat și, mai mult, chiar să "câștige" alegerile? Și credeți că asta va fi înainte sau după învestirea în funcția de "Lider Mondial" a unei femei? Care credeți că e planul, cum și-au format agenda?

PS: îi rog pe cei cu mintea mai adormită să se abțină de la comentarii de genul "ce-ai, bă, cu gay-ii?" și altele de genul, fiindcă nu ăsta este scopul întrebării mele.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

SUA si UE vor cadea din pricina depravarii lor, la fel cum a cazut si imperiul roman. Daca continua pe drumul asta, peste vreo 10 ani o sa ajunga sa se dezmembreze treptat, mai intai vor iesi din uniune statele cele mai conservatoare, apoi treptat altele.
In acelasi timp, China si India si state cu care acestea au interese economice comune, vor forma un nou pol de putere si lumea va juca o vreme dupa cum ii va fi cantat de ele.

| stpu a răspuns (pentru Zenithf):

UE nu e depravata, ci pur si simplu si-a pierdut cultura europeana, datorita americanilor dupa al doilea razboi mondial, datorita industriei chineze si, mai nou, datorita puterii financiare a arabilor.

| Zenithf a răspuns (pentru stpu):

UE nu este asa de depravata ca SUA, dar nici departe nu este. Prin promovarea cultului mortii, homosexualitatii, sexualitatii, merge in aceeasi directie cu SUA.

| M25M a răspuns:

Problema la americani este faptul ca multimea, cohorta, este impotriva homosexualitatii datorita considerarii acesteia un pacat sau o anomalie a societatii care trebuie inlaturata. Sincer am fost surprins cand am citit aceasta stire pentru prima data.
P.S. Ma intreb oare ce s-ar fi intamplat daca in acelasi context ar fi fost un barbat?

| mixxjim a răspuns:

Dupa actualul urmeaza femeia si pe urma gay. sau pot fi si amandoua odata, ca poate fi si o femeie-gay, cine stie, poate la alegerile urmatoare candideaza chiar madam Baldwin asta happy

| anonim_4396 explică (pentru mixxjim):

Nu știu ce să zic în legătură cu asta, cred c-o să vină pe rând. Am avut omul de culoare - de 2 ori la rând chiar - cred c-o să urmeze femeia, dacă nu în 2016, atunci în 2020. Apoi s-ar putea să avem parte de un bărbat gay - cred că învestirea din prima în funcție a unei femei gay ar fi prea din scurt, chiar dacă nu pare, poporul american este destul de conservator, nu trebuie să-l iei prea tare, că se pierde. Și se descurcă și cam greu cu schimbările, le trebuie o față cu care s-au obișnuit acolo, doar uită-te la ultimii lor 3 președinți - toți au avut dublu mandat. Înainte-a fost Bush Senior, c-un singur mandat, iar înainte de el a fost Reagan, tot cu două mandate. Trebuie luați cu ușurelul. O să mai fie niște campanii pentru integrarea gay-ilor în societate, unul dintre motivele pentru care a fost repus în funcție Obama. După cum observi, nu folosesc cuvântul "ales".
Ceea ce spun sunt pure speculații ce pot fi luate și-n glumă, depinde cum simte fiecare, dar cred că este destul de clară mascarada asta din SUA pe care mulți înc-o numesc politică.

| mixxjim a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, cam asta ar fi un program realist, ai dreptate. si ia sa vezi tu peste fro 200 de ani cum Nostradamus o sa fie considerat mic copil pe langa previziunile noastre laughing politica a fost, este si va fi mereu o "mascarada", cum ii spui tu - un mod de a arunca oamenilor praf in ochi pentru a nu vedea ce se petrece cu adevarat in spatele ei. eeeeeei, sanatosi sa fim, ca belelele curg garla laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Auzi, acum ca m-am gandit nitel, un gay declarat am mai avut presedinte laughing Bine, nu toti, doar dobrogenii... cica Alexandru cel (cu KuRu) Mare avea pe vremuri si nitica Tracie in subordine, ha, ha. Plus ca Nastase era cat pe ci sa castige alegerile laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Man,please!

Hispanici! Chiar aveam o discutie cu ai mei, pe care i-am facut in vreo doua saptamani sa inteleaga foreign policy ( laughing ), cum ca parca o sa vedem in 2016 o cursa Joaquin Castro(d) - Marco Rubio(r), nu cred ca e posibil ca in 2016 sau 2020 sa nu fie un hispanic pe felie.Si o sa piarda urat, din motive evidente.Hint : rednecks.

Nu am auzit de Tammy asta, ca miercuri dimineata mi-am belit ochii de la 4 sa vad cine ia Ohio, ca cica acolo era felia mare din placinta, si nici nu m-a interesat de senators and representatives.Da' vad ca a candidat in Wisconsin.Aia cred ca erau veniti beti de la pescuit sau vanat de grizzly,pentru ca,nu stiu exact de ce spun asta,America nu e inca pregatita pentru poponareala, ca s-o spun mai bland.O sa deranjeze mult cucoana Tammy.E un fel de Rosa Parks, doar ca alba si cu fata acra.

Cand o s-avem un candidat homosexual, cu sanse de a castiga, in America? Peste vreo 120 de ani.Sau,daca vrei un gheseft, facem doua SUA, sudul, cu Pat Buchanan presedinte si Michelle Bachman VP si nordul, cu Broncobama supreme all-time commander in chief si VP dracu mai stie cine. laughing

Femeia hetero tot in 2016/2020 vine cred si e Michelle Bachmann. Explic pentru pufani, cred ca tu stii, dar femeia e mai proasta decat un pusti de clasa a 8-a si Sarah Pallin la un loc.

Sudul si Midwest-ul nu vor accepta in vecii vecilor nu un presedinte femeie sau homosexual, nu vor un accepta niciodata un presednte ce nu-i alb si heterosexual.Vezi si votul de acum.La albi, Romeney a avut 65-35, cred ca in alde Texas, Kentucky si Tennessee, la albi, a avut peste 75.Presedintele american se duce la 2nd term ori trebuie sa fie foarte bun, ori trebuie sa aiba o uriasa propaganda mai altfel in spate.Broncobama i-a avut de data asta pe cioroii care sareau in sus de bucurie,ca iar a castigat "their man,Barack".He black, they black, I guess that's why they vote for him! laughing

Ca va place, ca nu, homalaii niciodata nu vor putea fi integrati in societate.Si din cauza ca-s milogi si mereu lezati in fundulet, si nu doar in pat.E o categorie sociala care e prea mult centrata pe whining, in special in USA.

Not gonna happen.

| Zenithf a răspuns (pentru Dumnezău):

Eu cred ca o sa vina din fiecare, ca vor sa faca pe tot poporul americanesc sa fie plangaret ca poponarii, sa fie usor de condus, sa accepte orice protap infipt in dos. laughing
Asa ca, vezi sa nu fi dezamagit cand peste un mandat-doua or sa aleaga un frumusel cu curu' pulbere. thinking

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

In SUA, presedintii au de regula 2 mandate, nu unu. Cu exceptia lu Kennedy si Nixon (parca) toti au stat 8 ani la putere.
Cu siguranta vor urma si presedintele femeie si presedintele gay, dar cred ca mai intai presedintele femeie. Germania este deja condusa de o femeie deci probabil si SUA va fi in curandwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai uitat sa specifici si "neagra" si "atee" laughing
Deci da, cand US o sa aleaga o femeie atee lesbiana de culoare ca presedinte, daca nu am murit inca, ma mut pe Venus laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hai ca ne-ai amenintat. Te muti pe muntele lui Venus laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca acceptau candidati neamericani la functia suprema si isi incerca norocul Bombonel, ar fi putut fi prima femeie gay ajunsa presedinte laughing

| stpu a răspuns:

Daca va fi sa fie, eu cred ca va fi intai gay-ul si pe urma femeia(ca o salvare). Imaginea femeii trebuie promovata pe termen lung. E mai mult de "muls" in cazul femeilor, decat in cazul gay-ilor.
Dar, dpmdv, un gay nu va putea castiga. In SUA incet, incet, se contureaza o puternica identitate nationala, lipsita de toleranta.