| Sonia822 a întrebat:

Avem un teren intre 4 blocuri, pe care cresc bine copaci de peste 45 ani. Primaria vrea sa scoata gardul viu, sa injumatateasca gadinile, sa taie copacii batrani si sa faca o parcare. Prin ce metode se pot salva macar o parte din ei? Foloseste la ceva o petitie colectiva? Ce se poate face, ce actiuni se pot intreprinde pentru salvarea macar a copacilor de pe langa blocuri?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate face o petitie colectiva la primarie, la agentia de mediu si chiar o actiune in instanta, daca nu reusesc primele 2 actiuni.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ești cumva din Suceava?

| oz_1736 a răspuns:

In razboiul asta vor castiga parcarile. La mine in oras a inceput de 3 ani acest conflict. Orice au facut oamenii a castigat primaria. I-a toaletat pana i-a taiat. Oamenii vor parcuri si tot ei vor parcari. Poate voi sunteti mai norocosi