| Alexinho007 a întrebat:

AVERTISMENTUL Rusiei: Vom reacţiona politic şi militar la consolidarea NATO în Europa de Est.Voi credeti in spusele rusilor?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

E o declaratie tipic politica, fara sa spuna nimic clar. In ce fel vor "reactiona"? E doar o amenintare normala pe care o fac Occidentului. Ne-am obisnuit deja cu astea. Ei practic nu au ce sa faca pentru a opri expansiunea NATO in tarile independente ale Europei de Est. Ei inca nu inteleg ca nu mai traim in era imperiilor, ci in era statelor libere care pot urma propriul lor drum. Rusii asa vorbesc de parca NATO ar fi obligat ceva tara sa i se alature. Ei cred ca occidentalii actioneaza ca si ei, cu forta. Pana nu scapa rusii de mentalitatile astea imperialiste invechite, nu au cum sa tina pasul cu vestul.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Orice este posibil!
Pa, pa.

| KodrutZ a răspuns:

Prostii. Rusia are probleme MARI in interior si o fac pe nebunii cu declaratiile si specopsuri prin tarile de pe linga gen Georgia si Ucraina. In caz de dileala generala cu NATO, TOTI vor pierde extrem de mult, in special rusii. Le arde de mardeala cind la ei in interior e o catastrofa demografica si nici economic nu stau pe roze. Daca intra in razboi cu UE/NATO, ramin instant fara clienti pentru gaz.

| Seby90 a răspuns:

Stiu ei ceva, doar ei i-au dat jos si pe germani, cu hitler cu tot.

| Jokyo a răspuns:

Cam da exista si un banc cu rusii big grin Stiti pe cine are rusia vecini? Pe oricine vrea happy (unii cred ca s-au prins)

Răspuns utilizator avertizat