| anonim_4396 a întrebat:

Azi s-a pus zăpada la mine in oraș destul de mult pe jos, iar eu cu niște băieți am mers sa ne învârtim cu mașinile intr-o parcare din oraș, e parcarea unui parc de "recreație" undeva in pădure, bun, ne-am distrat 20-30 de minute pana când au apărut 3 masini de poliție, imediat cum le-am văzut am plecat, ele nu au pătruns încă in parcare, nu s-au ținut după noi, doar s-au uitat, apoi s-a dus la un baiat ce era cu mașina in parcare, el rămăsese și singur cu o fata, îl poate amenda pentru deranjarea liniștii publice? Locul era pustiu, doar noi eram acolo, nu sunt case etc. Noi am vrea sa mai mergem și noaptea asta, dar măcar sa știm, putem fi sancționați pentru așa ceva?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca poti primi amenda... nu ar fi primul caz.

https://www.banatulazi.ro/......ltinisanu/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu fac drifturi, nu am BMW, am Mercedes, nu merg cu el la așa ceva, nu e făcut pentru așa ceva, plus ca momentan nu e înmatriculata, cei cu care merg, da, au BMW-URI dar nu sunt șmecherașii cu e36 diesel.

| Rotazi a răspuns:

Puteti fi sanctionati pentru drifturi. Mai ales ca fiind umed, puteti face accidente urate.
Au fost multe cazuri. Linistiti-va.

| Mynameis93 a răspuns:

Logic că puteți lua amendă.Eu zic să vă potoliți. Poate rămâi şi fără prrmis xoxo

| Sentry a răspuns:

Lasa-i in pace pe frustratii care comenteaza aiurea ca esti cocalar sau nu stiu eu ce, nu "jmecherii cu bmw" fac drifturi. In realitate majoritatea pasionatilor fac drifturi iar cei care sunt mai avansati, merg in 2 roti si eu vorbesc de oameni normali, educati cu familie, ma rog, trecem de clasa a 5a.Ce e drept, e ca poti primi amenda, asta e, odata ce politia stie de locul ala, eu zic sa iti gasesti in alta parte unde sa te distrezi, unde stii ca e mai safe, atat pentru siguranta voastra ca sa nu faceti accidente, cat si sa nu fiti prinsi de politie.

| Edmonds2342 a răspuns (pentru Sentry):

In sfârșit un răspuns pertinent. Bravo!