| anonim_4396 a întrebat:

Bai am si eu o intrebare uitati cum e faza intro seara m-a prins politia ca ma plimbam aiurea prin oras la 2 dimineata (mentionez ca e vara si de obicei eu vara stau afara seara si ziua dorm) mau prin niste politisti si ne-au luat datele mie si unui prieten dar am dat date false... (bine ca ne-au mai cautat prin ghiozdane si au vazut ca avem fiecare cate 3 energizante eu red bull iar prietenul meu un energizant mai slab "DOOZ"-in caz ca ati auzit de el) peste 2 ore nea mai prins odata politia dar de data asta noi am fugit insa pe mine m-a prins (a strigat dupa mine "stai ca trag" si sincer tin la viata big grin ) prietenul meu a fugit si nu lau prins m-au dus la politie si au inceput sa ma interoghezee miau luat datele corect de data asta insa lau gasit si pe prietenul meu in baza de date >.< mau cautat mai bine in ghiozdan aveam niste tigari o bricheta o cagula 2 energizante un sprai cu piper 2 chei de la un logan si un mercedes (chei gasite intr-un fel de groapa de gunoi pentru masini prin Iasi ) miau luat cheile de masina si niste chei de la lacate spraiul si cagula si nu mi-au facut proces verbal de fapt absolut nimic dar miau luat datele ca atunci cand te prind seara tarziu pe afara si te trimit acasa(in caz ca ati trecut prin asa ceva stiti despre ce e vorba) si mau trimis acasa spunandu-mi sa ma prezint cu mama ziua urmatoare la ora 2 la sectie! oare are ce sa imi faca? va rog raspundeti-mi si mie sunt speriat rau DAU FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| Funions a răspuns:

Daca nu s-au raportat incidente, infractiuni sau alte asemenea fapte care intra in jurisdictia politiei nu ar trebui sa-ti faci griji.In general vara se organizeaza in cadrul Politiei anumite programe pentru prevenirea infractiunilor, poate de asta te-au dus la sectie.Insa fara proces verbal nu trebuie sa te panichezi.In fond nu esti vinovat nu?happy

| Gabriel18 a răspuns (pentru Funions):

Nu sunt vinovat eu doar ma plimbam straight face da gaborii is prosti >.<

| Funions a răspuns (pentru Gabriel18):

Adevarul este ca unii sunt chiar incompetenti, atat din punct de vedere profesional, cat si psihic. Uniforma le da o superioritate aparte si uneori fac gesturi ciudate pentru a-si etala superioritatea.Eu zic ca nu ar trebui sa-ti faci griji, insa mai multa atentie pe unde mergi noapteahappy

| regis a răspuns (pentru Gabriel18):

Mda, doar te plimbai. In fond orice om normal din lumea asta poarta dupa el o cagula pentru orice eventualitate, iar cheile de Logan si de Mercedes sunt accesorii obligatorii pentru orice detinator de chei de lacate. Or fi gaborii prosti, dar nu ne baga si pe noi in aceeasi oala.

6 răspunsuri:
| visatorul78 a răspuns:

Prosti nu sunt politistii, prostul esti tu. Oricat de tampit ai fi, tot ar trebui sa intelegi ca noapte=furnizare de date false=cagula=chei masina=spray piper= HOT. Oricum nu te cred, te plimbai ca sa furi. Nu poti fi atat de prost incat sa consideri ca cineva te va crede.

| aumih16 a răspuns:

Apoi unii politisti de la noi! chiar ca sunt prosti de a binelea! nu alta! pai frate daca comiti o crima e ok! primesti amenda sau arest! dar asa mergi linistit pe strada! si ei te abordeaza! asa! mda! halal politie! politia din Romania!

Răspuns utilizator avertizat