| Maxim2003maxximk a întrebat:

Bună! Acum 1 ora am sunat la 112(locuiesc în Moldova), am sunat din greșeală, mi-a apărut număr de urgență la apeluri nu mi-am dat seama că e 112 și am sunat că am crezut că m-a sunat cineva și am sunat, apoi am închis, că am văzut că nu rasp, apoi după câteva secunde m-au sunat înapoi și am răspuns. Ba deci când am auzit buna ziua 112 care este urgente dvs m-am pisat pe mine și am zis (poftim nu) și a zis bine mulțumesc și a închis, o sa primesc amendă? Am sunat doar 1 dată.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai pentru atata nu o sa fii amendat.

| sierra1 a răspuns:

"când am auzit buna ziua 112... m-am pisat pe mine...o sa primesc amendă? "

pentru că te-ai udat, nu. Dacă suni abuziv la moldovenii tăi de la 112, doamne-ajută să da!

| iulianr a răspuns:

Nu cred ca vei păți nimic. Erai sancționat dacă dădeai o alarmă falsă și puneai echipajele pe drum.

| Alina0124 a răspuns:

Mulți am sunat din greșeală și nu s-a întâmplat nimic, deci cel mai probabil nici tu nu vei păți ceva.