| Hdhdhdhusgsgs a întrebat:

Astăzi vorbeam cu tatăl meu și din greseala am sunat la 911 fara sa îmi dau seama și dupa a răspuns. Nu am auzit când vorbea, am auzit doar când a închis, m-am uitat după și a ținut apelul 13 secunde și eu în timpul ăla vorbeam cu tata, pot primi amenda, sunt speriata rau?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

911 este numarul de urgenta din America, la noi este 112 politie ambulanta, nu primesti nici o amenda ca nu ai sunat la numarul de urgenta din Romania 112.

| dullcat a răspuns:

Buna.Stai calma, cel mai probabil nu patesti nimic. Data viitoare ai grija pe cine apelezi.