| Anime2005 a întrebat:

Am 14 aproape 15 fac acum pe 4 august iar mama este plecata in strainatate si vrea sa imi faca card bancar, poate sa faca pe numele meu cardul? Si daca da ce mi-ar trebui?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate doar daca ai un reprezentant legal, respectiv un tutore si atunci mergi cu acesta, sa aiba si actul prin care a fost numit.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa mergi la o unitate bancara, impreuna cu un parinte, ambii avand cartea de identitate.

| Anime2005 explică (pentru Ioandelasal):

Fara nu se poate amandoi sunt plecati

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anime2005):

Se poate doar daca ai un reprezentant legal, respectiv un tutore si atunci mergi cu acesta, sa aiba si actul prin care a fost numit.