| anonim_4396 a întrebat:

Bună,
Am 17 ani și peste o luna fac 18.
Părinții mei sunt divorțați si stau doar cu mama, taică-meu nu are treabă cu mine.
Eu cu mama nu ne înțelegem deloc bine, zilnic ne certăm, niciodată nu-i convine ce fac, ma controlează mereu ce fac și cu cine vorbesc, ce vorbesc etc...
Sunt sătulă sa stau sub papucul ei.
Plus ca am un iubit și imediat ce fac 18 urmează sa ne căsătorim.
Întrebarea mea este: dacă declar ca plec acum de acasă de bunăvoie si nesilita de nimeni mai are poliția ce să-mi faca, ca mama cu siguranță o sa încerce să mă aducă acasă cu forța?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până la 18 ani, poliția dacă este sesizată, te readuce la mama.

| Den1sa a răspuns:

Mai asteapta o luna ca nu-i chiar asa mult si dupa poti sa faci ce vrei cu viata ta! : )