| Cin_Stefy_1997 a întrebat:

Am avut un accident în urma caruia celalat sofer a decedat. Mergeam pe un drum cu prioritate intr-o localitate, iar o mașină (condusă de un domn, mai învarsta) venea din partea stanga de pe un drum fara prioritate, avea STOP!
A intrat in intersectie neacordandu-mi prioritate si nu am putut evita impactul ( el ajungand deja pe banda mea ). L-am lovit in aripa din fata, dupa care am fost aruncat in șantul din dreapta, iar el a fost întors înspre șantul din stanga. În urma impactului, el neavand centura, a iesit prin parbriz si a decedat la spital sau pe drum. Bun! Eu am fost ranit usor, am mers cu un prieten la spital pentru ca nu venise o ambulanta si pentru mine... am declarat la politie in acea seara cum s-a intamplat accidentul si apoi am gasit o avocata care se ocupa de dosar etc. Iar acum lucrurile stau pe loc! Mi se spune ca nu se face nimic din cauza politiei care spune ca nu au fonduri sa plateasca autopsia persoanei decedate.iar eu stau fara masina personala care e dauna totala, de 4 luni fara ca sa ma despagubeacsa sau sa stiu si eu vreun rezultat.ce pot sa fac? doresc sa se rezolve lucrurile cat mai repede posibil, pot sa fac ceva?

2 răspunsuri:
| STSickSide a răspuns:

Alt avocat, pe acesta clar nu îl interesează.

| ovidiufao a răspuns:

Incearca sa mergi in audienta la politie si apoi la parchet sa cezi in ce stadiu e dosarul penal. daca avocata e batuta in cap schimb o.tre sa si castige banii ajutandu te.