| SayCheesexD a întrebat:

Am fost astazi batuta pe strada de niste feteAm recunoscut`o pe una...Si era de la scoala si nu mi-au furat nimic dar aproape mi-au fracturat mana si mi-au facut o vanataie nu foarte vizbilia pe fata...Ar trebui sa ii spun dirigintei si sa merg la directiune sau sa le spun la politie? A fost in afara scolii.Please help!

20 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inainte de a te duce la politie, mergi la Urgenta, la Medicina Legala, sa-ti dea un certificat pentru vanataie, mana sucita etc.

mira
| mira a răspuns:

Vorbeste si cu parintii tai.Cred ca este mai bine sa mergi la politie.Scoala nu are instrumente pentru anchete.Este grav ce ti s-a intamplat.

| GyeBaek a răspuns:

Eu zic sa spui politiei, pentru ca o fost infara scolii.

| Anileda a răspuns:

Mergi la politie!
Nu o sa se mai atinga de tine!

| yumeee a răspuns:

Mai întâi vorbeşte cu diriginta şi cu direcţiunea, nu are rost sa mergi din prima la poliţie. Ea te va îndruma.
Îmi pare rău pentru ce ţi s-a întâmplat.nu-mi vine să cred că chestiile astea ÎNCĂ se se mai întâmplă.

| terminator_7004 a răspuns:

Spunele parintilor tai

| Doddel a răspuns:

Imi pare rau ca te-au batut
dar tu nu le-ai facut nimic ca ele sa te bata? daca nu le-ai facut nimic si te-au batut din senin, vorbeste cu fata aia pe care o cunosti si intreab-o de ce te-au batut. nu stiu cat te poate ajuta diriginta. metoda cea mai buna este cu politia, dar nu te duce tu asa la politie vorbeste mai intai cu parintii tai
Bafta in continuare!

| SayCheesexD explică:

Nu le-am facut nimic

| larisuk_8791 a răspuns:

Buna.pai daca a fost in afara scolii nu are ce face diriginta.mai bine mergi la politie si politia vine la scoala si rezolva totul.

| aaaa12345 a răspuns:

Cu diriginta neaparat

| Dariana a răspuns:

Da, in primul rand spune. le alor tai si la scoala. Tipele alea merita pedepsitex(. Razbuna. te! Ai grije in continuare!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa, ...trebuie sa le spuistraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a fost in afara scolii directiunea nu are ce sa faca, doar daca erai in incita scolii aveai sanse sa fie trase la raspundere de catre directiunea scolii prin intermediul dirigintei, dar asa ti-a ramas sa discuti cu parintii si sa ia ei niste masuri, adica iti vor spune ei ce sa faci in cazul tau. Pacat ca erau fete! (niste fete trebuie sa se comporte frumos)

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Tu mergeai pe stradă iar ele au venit spe tine si te-au luat la bătaie? Ciudate fete...

| joker50 a răspuns:

Ii spui directorului iar directorul raporteaza politiei

| bellaisa a răspuns:

Spune`le parintilor si vor stii ei ce sa faca, daca tipa era din scoala duceti`va la diriginta, politia sincer nu prea are ce sa faca...nu se baga in chestii de`astea.asa ca tot c diriginta, sper, sa rezolvati...ai grija de tine happy

| BaLOnAs99 a răspuns:

Pai prima data poti vorbi cu parintii tai. Directiunea si diriginta nu prea te pot ajuta decat daca le-ar chema parintii la scoala.

| sw33tgirl a răspuns:

Vai...saraca de tine...sad imi pare tare tare tare rau de ce ti s-a intamplat. Spune asta parintilor tai apoi dirigintei, inceraca sa le indentifici pe toate si apoi da declaratie la politie

| nuaminspiratie a răspuns:

Da eu cred ca da ar trebuilaughing

| dnxdnx a răspuns:

Pai incearca cu politia si daca nu merge nimic strangeti si u o gasca si platestei cu aceeiasi monedawinkinghappy