| SayCheesexD a întrebat:

DAU FUNDA! Ieri am fost batuta pe strada pe 3 fete eu si prietena mea. Nu foarte grav...Palme, mana aproape rupta si telefonul, cerceii si banii furati dar nu mi-au furat am fugit repede. Am ecunoscut o fata care este prietena celei mai bune prietenea a mea. A doua este o tiganca care crede ca o cunoaste prietena mea. Mama a vorbit cu diriginta si a zis sa i`o arat maine la scoala. Eu ma gandesc ce ar putea fce scoala sa le tina departe de mine. E necesar sa merg la politie? Aproape i-am identificat identiatea si a tigancii dar a 3a fata sa stat pe langa. Daca vreti sa va povestesc exact cum s-a intamplat o sa scriu in raspunsuri tot happy Va rog ajutati-ma! Vreau sa stiu daca trebuie sa merg si la politie si ce le-ar putea face!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca exista urme de la bataie poti merge la medicul legist, pentru a obtine un certificat medical si apoi sa depui o plangere penala la politie pentru loviri si alte violente si pentru furt(daca v-au furat ceva, esti foarte neclara). Nu stiu ce ar putea face scoala, spui ca evenimentul a avut loc pe strada, deci in afara scolii. Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ai mai pus o data intrebarea asta, dar acum, ai mai schimbat un pic povestea. De fapt, care e adevarul?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate ar fi bine sa-ti pui minciunile cap la cap si sa vezi ce iese. In intrebarea din 23 oct. nu ti se furase nimic. In asta, ti s-au furat banii si cerceii.
Parerea mea e sa pui povestile astea pe Hi5 ca acolo sunt destui cretini care sa le creada.

| SayCheesexD explică:

1. eu si prietena mea ne plimbam pe strada. eram doar noi si ele care ne urmareau.
2. Tiganca a luat`o pe prietena mea de brat si a palmuit`o iar ea a fugit la cativa metrii distanta. S`a uitat dupa lume si a strigat dar in zadar.
3. O fata m`a luat pe mine. M`a palmuit, m-a tras de par, mi-a rupt mana aproape si m`a lovit destul de tare in stomac.
4. Am strigat iar tiganca a venit la mine. Eu eram in spatele unui tufis iar ele in fata mea nu aveam unde sa fug.
5. Tiganca mi-a cerut cerceii, banii si telefonul.
6. Am impins`o pe fata si am alergat. Nu m`am mai uitat in spate de spaima si plangeam foarte tare. Fugeam cu prietena mea si nu ne-am oprit pana cand nu am dat de o strada cu oameni, nu foarte departe. Am fugit intr-un magazin iar dupa aceea am fost atente si am mers acasa.

| SayCheesexD explică:

Nu am schimbat nimic daca redeti ca am schimbat ceva va rog sa imi spuneti

| SayCheesexD explică:

Am zis ca aproape mi le-au furat

| Matt_1772 a răspuns:

Tu vrei cu orice pret sa te razbuni pe ele.Sa sufere cat mai mult, dar nu esti in masura sa judeci pe nimeni.Lasa scoala sa aplice regulamentul si fetele se vor linisti, daca nu, nu o sa le mai vezi prin zona.Nu cred ca politia se implica mai mult de o avertizare si cam atat.Nu se ocupa de cazuri mai grave si stau in loc de o cearta...winking Sper ca te-am ajutat!

| ofrumusete a răspuns:

Pfff e cam naspa nu stiu parere:da parere nulaughingdeci dac a fost grav mana rupta dahappy