| tinusag2013 a întrebat:

Buna am fost prins fara permis si m-au judecat si mi-au dat 1 an si 2 luni cu suspendare si acum m-au prins iar ce as putea face cine ma poate ajuta si pe mine va rog frumos astept raspuns

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti de toata groaza.
Cine vrei sa te ajute, trebuia sa te ajuti singur si sa nu mai conduci fara permis.
Acum te vor condamna iarasi si nu cu suspendare ci cu executarea pedepsei, cam 1 an si jumatate. La aceasta se va adauga si pedeapsa cu suspendare, asa ca te-ai aranjat.

regis
| regis a răspuns:

Ce ai putea face? Puscarie...
Sorry, nu imi place sa judec, dar mi se ridica parul in cap cand ma gandesc ca inconstienti ca tine circula pe aceeasi strada cu copiii mei, motiv pentru care nu imi permit sa o consider altfel decat o fapta grava. Cu atat mai mult cu cat nu ai apreciat sansa care ti s-a oferit la primul proces, cand ti s-a suspendat executarea pedepsei.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acum urmează condamnarea cu executare unde se adaugă și prima suspendare!
Nu ești conștient, nu ai simțul răspunderi. Acum suporți litera legii!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cine vrei sa te ajute, tu practic esti un criminal in libertate. Daca nu ai minte platesti e simplu.

| drogh a răspuns:

Din păcate nu mai poţi să faci nimic. Asta trebuie să fie ca o învăţătură să nu mai conduci fără permis. Trebuie să te ajuţi singur...

| MrAnderson a răspuns:

Tu cand stii ca ai inca sentinta valabila, incalci legea, mai baiete? laughing
Ce poti face? Pregateste-te moral pentru cateva luni de stat pe tusa. O sa iesi mai repede de 1 a, pe buna purtare.

| mobile a răspuns:

Salut,
Daca nu a trecut timpul de 1 an si 2 luni de ultima oara o sa se acumuleze cu pedeapsa pe care o sa o primesti acum. Exista sansa sa faci 6 luni de inchisoare, dar daca ai un avocat bun ai sanse sa scapi iar cu suspendare. Am un vecin de cartier cu aceeasi problema si face 6 luni...
Succes, o sa ai nevoie!