| denisbest33 a întrebat:

Buna, am fost sa imi fac somaj si mi s-a spus ca am fost luat în evidenta si sa vin săptămâna viitoare cu dosarul iar, dacă nu voi merge si nu voi baga dosarul ce se va întâmpla? Ma pot numi șomer sau sunt ca inainte?
Ps:mentionez ca am terminat studiile si sunt absolvent de anul acesta si am aplicat ca si fost elev pentru somaj

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu depui dosarul nu esti declarat somer si nu poti primi indemnizatia de somaj pentru absolventi.

| denisbest33 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc, dar as dori sa mai intreb, voi fi sters din baza lor de date ca fiind luat in evidenta dupa câteva zile?

| Ioandelasal a răspuns (pentru denisbest33):

Nu stiu asta, dar nu are nici o importanta pentru tine.