| clapacristian a întrebat:

Am lovit foarte usor o masina parcata, cateva zgarieturi mai profunde...cred ca deja un martor i-a dat nr.meu de inmatriculare proprietarului, ce se va intampla de acum inainte?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va intampla ca vei fi amendat, daca proprietarul masinii lovite te reclama la politie. De asemenea va trebui sa platesti reparatia masinii.

| Violleta2022 a răspuns:

Propietarul va anunta Politia, care iti va da amenda pentru ca ai fugit de la locul accidentului si va trebuii sa-i platesti reparatia si vopsirea masinii.

| clapacristian explică (pentru Violleta2022):

El se poate prezenta oricand pentru denunt? Nu exista o limita de timp?

| clapacristian explică (pentru Violleta2022):

In cat timp vine citatia de la Politie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru clapacristian):

Depinde cat de repede o proceseaza Politia!
Mai ia cateva zile si cu posta...
Dar asta, doar in cazul in care propietarul masinii te-a reclamat.

| Vixen33 a răspuns:

In cazul rau... O sa te sune si o sa te puna sa platesti (nu cred ca suna la politie pentru niste zgarieturi mici)
Si in cazul bun... Nu o sa te contacteze laughing)