| Lina1993 a întrebat:

Am luat bilet dus -intors la CFR (Beclean >- Iasi) si de curand am aflat ca la data plecarii as putea merge cu masina cu un amic pana in Iasi. Oare este posibil sa returnez biletul inainte de data plecarii si sa-mi restitue banii numai pe biletul dus? La intoarcerea in Beclean vreau sa beneficiez totusi de biletul de intors. Multumesc

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti primi banii inapoi, daca te prezinti la caseria CFR cu minim 1 ora inainte de plecare.
Detalii poti citi aici:
https://www.cfrcalatori.ro/renuntarea-la-calatorie-restituiri/

| Lina1993 explică (pentru Bula):

Am citit aici, multumesc. Nelamurirea era ca nu stiam daca e valabil si la biletele dus-intors..ca eu as vrea sa beneficiez de intoarcere. Nu specifica nicaieri. Oricum, multumesc

| Bula a răspuns (pentru Lina1993):

Daca ai primit banii inapoi, presupun ca poti cumpara si doar bilet de intoarcere, chiar in acelasi statie CFR unde ai dat biletul dus-intors inapoi.
Intreba la caserie!

| Salontanul a răspuns (pentru Lina1993):

Ce sa specifice ca-i valabil pentru orice bilet? Biletu-i bilet, indiferent ca-i simplu sau cu dus-itors.

| mgtow a răspuns:

Daca vine cu varianta de rambursare si ala costa mai mult dar daca ai platit mai putin si zice nerambursabil ai pierdut banii

| asperger3 a răspuns:

Da, poti sa primesti banii inapoi, DAR ti se retine 10%(poate s-a modificat intre timp)