| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am mers cu trenul vreo 180 de km si la cativa km de destinatie m-a prins controlorii m-a trimis intr-un compartiment si au zis sa astept acolo pana vin ei mi-au luat buletinu si au plecat dupa un sfert de ora sau 20 de minute a venit un controlor si mi-a dat buletinu si m-a lasat sa merg in continuare si asa nu mai aveam mult de mers.Acum nu stiu daca primesc amenda, as vrea sa stiu cand as putea primi amenda si cam cat de mare ar putea fi ca sunt sigur ca va fi destul de mare si unde as putea sa o platesc........Multumesc.

Răspuns Câştigător
| thezbx a răspuns:

Cu placere

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

In teorie nu au voie sa-ti ia buletinul si sa plece cu el, doar organele competente ale statului pot face asta, iar controlorii de bilete sigur nu sunt abilitati pentru asa ceva. Daca eram in locul tau, ii trimiteam la plimbare si mai sunam si la politie.

| thezbx a răspuns:

Trebuia sa zici ca n-ai buletin. s-ar putea sa nu primesti amenda, mai ales daca erai in alt judet decat cel in care ai domiciliul. stii cum e la noi, pana sa ajunga ceva undeva se pierde. dar daca cumva ajunge, cred ca max doua sap.

| exittomyroom a răspuns (pentru thezbx):

Multumesc, o sa verific maine la taxe si impozite.

| thezbx a răspuns (pentru exittomyroom):

Cu placere