| Ioanna_8448 a întrebat:

am o intrebare. Daca am intrat la o facultate in regim de cu taxa, fara frecventa si la una la buget, pot depune actele in original la cea de la buget si copiile legalizate la cea de la fara frecventa? Ideea este ca eu sper sa trec de la fara frecventa la cu taxa - zi in urma retragerii dosarelor de cei care nu vor sa ramana, dar nu vreau nici sa pierd locul bugetat, in caz ca nu intru la fara frecventa daca nu las diplomele. Se poate asa ceva? Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu la dosarele de inscriere se cer copiile legalizate ale actelor de studii si nu originalele dar depinde de fiecare facultate. Daca citesti Admitere 2011 de la cele doua facultati o sa afli cerintele privind actele. Succes si numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

O copie legalizata are aceiasi valoare ca un original ---asa ca poti, fara probleme, sa depui copii legalizate.

| Ioanna_8448 explică:

Pot depune copii legalizate, insa se cere depunerea actului original pana la data limita. Insa afisarea listelor se face mai tarziu, si eu nu doresc sa pierd locul la facultatea la care am intrat la buget... Eu vreau sa trec de la fara frecventa la zi in caz ca se mai retrag dosare.