| Gaina_Dragos_1995 a întrebat:

Am o intreabare in legatura cu Inmatriculare la facultate. M'am inscris la 2 facultati, la prima facultate Automatica si Calculatoare m-am inscris cu Diplomele in original iar la a doua Facultate m-am inscris cu copii legalizate.
La a doua facultate am intrat pe loc bugetat iar la Prima Facultate (AC) rezultate vor fi afisate dupa inmatriculare. Este posibil ca la automatica sa nu pot intrat pe loc bugetat, as putea sa iau originalul sa il duc la a Doua facultate dar eu sa fiu inca capabil sa ma Inmatriculez la AC? Vreau ca a doua facultate sa fie ca un plan B in caz ca nu reusesc sa intru pe vreun loc la Prima facultate si sa nu pierd locul Bugetat

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Oricum ai decide sa urmezi facultățile, legea spune ca diploma in original trebuie sa rămână la facultatea pe care o faci la buget. E cam aiurea situația, tu dacă te înmatriculezi la 2 facultăți in același timp una va trebui sa fie la taxa iar taxa se plătește in momentul înmatriculării. Așteaptă sa vezi dacă ai intrat acolo la buget și dacă nu, îți retragi dosarul. Se termina așa repede perioada de înmatriculare?