| Anonim36818 a întrebat:

Bună, am o întrebare! Dacă eu am 14 ani și prietenul 18 si vrem sa ne mutăm împreună, legea ne poate interzice acest lucru?!
Dau fundiță

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Inclusiv parintii si starea voastra materiala. Mai ai de invatat, ca ai sa ajungi sa maturi pe strada.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Daca mai faceti si sex, la varsta pe care o aveti, posibil sa ii duci tigari prietenului, o data pe saptamana, la mititica, pentru corupere de minori. Te mananca savarina?

| armygirl a răspuns:

Nu te grăbi să te muți. Nu vă merge bine dacă locuiți separat, sau ce?
Mai sunt încă 4 ani până când vei face 18 și multe se mai pot întâmpla până atunci.
Ai răbdare. big grin

| Fancyuiop a răspuns:

Până la 18 da. Mai ai de așteptat până la răsărit.

| Doarof3 a răspuns:

Da te mănâncă în c**r şi îți trebuie măritat.
Copilo, ai 14 ani?
Termină-ți școala.
Îți trebuie băieți de pe acum...si incă te joci cu păpușile.
Gândește-te şi la părinții tăi care s-au chinuit să te crească şi încă te cresc...
Frate, nu înțeleg de ce unele fete se grăbesc așa de repede, parcă ar muri mâine şi trebuie să facă ele ceva neapărat.
Mutatul e o responsabilitate pe care niște mucoase nu le pot duce.
Frate, am şi eu 15 ani, dar nu mă grăbesc așa, nu am avut un iubit în viața mea şi nici nu îmi trebuie până la monentul potrivit.
De mutat nici nu mai zic.
Știu un caz în care o fată de 15 ani a fugit de acasă şi s-a mutat cu unul cu 6 ani mai mare.
Nu e cea mai bună alegere.
Nu înțeleg cum îți poți lăsa părinții.
Şi nu înțeleg de ce copii puțin mai mici decât mine,care abia și-au făcut buletinul, se gândesc doar la s*x şi tot felul de prostii, când ar trebui să se gândească la școală.
Îți dai seama că dacă te vei muta cu el nu iti va mai sta gândul la şcoală, ba mai mult, vei putea rămâne gravidă şi nu te sfătuiesc să faci avort.