| BassHunter13 a întrebat:

Am si eu mica problema! Am cont pe okazii si ieri am trimis un colet si a ajuns coletul a ridicat coletul si a dat bani pe colet! A deschis coletul si a sesizat ca nu ii place ce ii in colet cea ce eu i-am zis toate detalile despre produs! Si el acum a facut cica reclamatie la firma de curier si bani care trebuie sa vina spre mine is blocati asa a spus tipu! Si a zis ca face reclamatie la politie pentru frauda! Eu nu inteleg de ce ma baga la frauda si vrea bani inapoi daca produsul la primit cum i-am zis eu
Ce trebuie sa fac!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu avea de ce face reclamatie la firma de curierat, doar daca pachetul a suferit deteriorari in timpul transportului. Daca produsul expediat corespunde exact descrierii nu ai de ce sa-ti faci probleme, nu o sa rezolve absolut nimic. De altfel nici nu ar fi vreo frauda, doar inselaciune privind calitatea. Numai bine!

regis
| regis a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci altceva decat sa suni la firma de curierat sa iti inmaneze banii. Firma de curierat nici intr-un caz nu poate sa blocheze acei bani pentru ca asa vrea destinatarul coletului, ei i-au incasat, au o intelegere contractuala cu tine si sunt obligati sa iti dea banii.

| TipulVerde a răspuns:

Poate data viitoare te inveti sa nu mai trimiti prin firme de curierat, ci prin posta romana. Gasesti tot felul de jegosi de astia, iar tu ramai sa platesti costurile de transport.

| BassHunter13 explică:

d1onn5o
frate eu aicea am o problema cu o firma de curierat nu cu gramatica! Nici nu am mai fost atent la cum si ce am scris!laughingdaca esti analfabet ce sa iti fac! Ceilalti au "descifrat"laughing

| d1onn5o a răspuns:

1.Invata sa scrii corect, imi ia 5 minute sa descifrez ceea ce ai vrut sa spui acolo
2.La cum te exprimi, mai mult ca sigur tipul ala a inteles gresit detaliile despre produs
3. Vorbeste cu cei de pe ocazii, si anunta-i despre situatia ta, CAT MAI CORECT gramatical.

| Anonim20133 a răspuns:

Posta Romana e cea mai buna, FanCourier e praf cu clientii si celelalte nu se prea ocupa. mai bine mai tarziu decat deloc, sau in cazul tau, cu probleme!
OCOLITI firma FANCOURIER!

| Caisuta a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. Daca ai dovezi cum ca produsul pe care l-a ales sa il cumpere e cel care a fost in colet, nu ai de ce sa te temihappy