| dydy1974 a întrebat:

Am comandat un produs de pe site-ul okazii si nu am putut sa ridic acel colet, fiindca nu am fost acasa in saptamana aceea si produsul a fost trimis inapoi expeditorului si am primit un email de pe okazii care imi spune ca trebuie expeditorul imi cere comisonul de returnare(parca thinking) si nu stiu ce sa fac. Daca nu-i raspund se intampla ceva? Dau funda :*!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din punct de vedere moral nu-i corect ce ai facut. Trebuia sa te asiguri ca esti acasa cand vine coletul mai ales ca el sta cateva zile la posta. Din punct de vedere legal nu poate face nimic daca este prin posta (suma este prea mica). Daca este prin posta rapida (curierat rapid) suma dus-intors se poate aduna si iti poate cere sa o returnezi deoarece depaseste 50 lei (asta cred ca este suma minima).