| Danniel2 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, ce pot face daca in fata blocului iese cu cearta din vina ca anumite persoane fac zgomot in fata blocului ( tipa/vorbesc cu un ton foarte ridicat ).Deja am incercat sa ii rog frumos sa vorbeasca mai incet, sa se duca putin mai incolo sau sa mearga in cel mai apropiat parc care este la un bloc distanta.Legal se poate face ceva? Ca sa stiu daca mai iese cu injuraturi si cu amenintari sa nu mai incerc cu vorba. Multumesc aniticipat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ii poti reclama la politie, pentru deranjarea linistii publice si pot fi amendati in baza L.61/1991.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi reclami la poliție pentru deranjarea liniștii publice.

| 76843 a răspuns:

Chemi politia cand e scandal.